13.4.12

Is it "too late" to wear Wool?

Ok, here is the deal with not posting any flowers today: my pink flowers are still alive!!:) click here to see them once again!
We seem to be in Spring time, but I am not sure about the weather yet. It is still cold and I am kind of a person who always freezes. Therefore, I have to keep wearing wool things...or is it too late to still wear them? Unfortunately, my "too late" (click here for the new models) watch won't be able to tell us the time for that.
It is nice to see that made a fuchsia color match with my dress. Yes, it is made of wool&acrylic, meaning keeps me warm...:)
We'll see how the weather will go next week.
Have a nice Weekend! Mine will be nice & with a lot of work! ;)

Bugün çiçekli postumun olmayışının sebebi geçen haftaki pembe çiçeklerimin hala yaşıyor olması!!:) Bir kez daha onlara bakmak için tıklayınız!
Bahar gelmiş olsa da, havadan hala pek emin değilim. Hala soğuk ve ben de çok üşüyen biriyimdir. Bu sebeple de yün içerikli giysileri giymeye devam ediyorum...aslında zamanı geçti mi dersiniz bu yünleri giymenin? Bilmiyorum ve ne yazık ki, "too late" marka saatim de bunun zamanını (yeni modellerini görmek için tıklayınız) bize söyleyemez.
Saatimin elbisemle güzel bir fuşya uyumunu yakalamış olması sevindirici. Bu uyum içinde yerini aldı en azından! Evet, elbisem yün ve akrilik karışımı, bunun anlamı beni sıcak tutuyor olması...:)
Bakalım gelecek hafta hava nasıl olacak.
Güzel bir haftasonu dilerim! Benimki hem güzel, hem de bol çalışmalı olacak! ;)


No comments:

Post a Comment

I would like to hear what you think. Thank you for following...

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...