26.10.14

"Navy Blue Style" at a Sunset


Hello everyone! I wish you all a great Sunday. These photos were from the Bayram time, like 3 weeks ago. I have been waiting to find an ice blue outfit for my photos to be taken for posting here. However, that would take a while. So,  I did not want to leave you with nothing. 
Here is how dark blue seems even darker at a sunset. Even though these photos were taken by Iphone, I think they look pretty good. I am using the Hipstamatic application, which really make the photos look beautiful. You should try it.
Have you noticed my new leather backpack from Kokosina Bags? You probably know how I am into leather backpacks since the last season. In fact, this week I will share some more backpack styles for the season. However, I think mine is the best! I am planing to order one more (or more)..:)) All because of Kokosina.. Special thanks to Alexandra, I love your designs...


Herkese merhaba! Hepinize güzel bir Pazar diliyorum. Bugün paylaştığım fotoğraflar Bayram'dan kalma, yani 3 hafta önceden oluyor. Buz mavisi tonlarında kıyafet fotoğrafları çekip bloga koymak istiyordum. Ama gördüğüm kadarıyla hemen olmayacak/olamıyor. Sizi de burada hiç bir şeysiz bırakmak istemedim. 
İşte lacivert tonlarındaki kıyafetim ve günbatımında daha da koyu görünür hali. But fotoğraflar Iphone ile çekildi, fena değiller bence. Hipstamatic Uygulaması sayesinde daha güzel fotoğraflar çekebiliyorum. Siz de bir deneyin bence.
Peki, Kokosina Bags'ten edindiğim deri sırt çantama ne diyorsunuz? Deri sırt çantalarına geçen sezondan beri bir ilgim var. Hatta bu hafta içinde, çeşitli sırt çanta tarzlarını da paylaşacağım, inceleyebilirsiniz. Başka stiller olsa da, bence benimki en güzeli.;)). Hatta belki bir tane daha sipariş verebilirim, belki de daha fazla... Hepsi Kokosina yüzünden (sayesinde)! :) Alexandra'ya teşekkürlerimle, tasarımlarını seviyorum!


Shirt/ Gömlek: Designroom.
Gardigan/Hırka: Zara. (FW2013-2014)
Push-up Leggings/ Tayt: Calzedonia.
Rain Boots/Yağmur Çizmesi: Oysho.
Necklace/ Kolye: Accessorize.
Backpack/ Sırt Çantası: Kokosina Bags.
Nail Polish/ Oje: H&M.                                                                                                     Photos by/ Fotoğraflar: A.U.


2 comments:

  1. I love it! It's so cute! I follow you, i wish you follow me!

    Carla from http://pink-fever.blogspot.com.es/

    xoxo

    ReplyDelete

I would like to hear what you think. Thank you for following...

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...